Vyhledat na webu

Zavřít

Vídeň trochu jinak

Hned brzy ráno 27.9. jsme vyrazili směr Vídeň, natěšení a dychtiví po poznání a nových zážitcích.

Když jsme dorazili do centra velkoměsta, vystoupili jsme na náměstí Marie Terezie, kde jsme spatřili její obrovskou sochu. Dále jsme pokračovali do úplného centra a prohlédli si sídlo prezidenta Rakouské spolkové republiky - Hofburg. Svou krásou nás okouzlil nejen Hofburg, ale také Stephansdom, do kterého jsme měli možnost nahlédnout.

Netrvalo dlouho a už jsme stáli pod nejvyšší věží a stavbou Vídně, která nese název Donauturm. Ti odvážní z nás nastoupili do nejrychlejšího výtahu ve střední Evropě a vyvezli se až na vrchol této věže. Naskytl se nám fenomenální a skvostný pohled na celou Vídeň.

Pak jsme metrem pokračovali k Schönbrunnu. Když jsme dostali rozchod, mohli jsme se kochat krásnou zámeckou zahradou i tímto úžasným barokním zámkem. Naší předposlední zastávkou byla nevšední teplárna ve Spittelau, jejíž fasádu navrhoval sám architekt Hundertwasser.

Poslední zastávkou byl zábavní park Prater, jehož historie sahá až do 18. století. Beze sporu tam jsme se nejvíce vyřádili na téměř až děsivých atrakcích a užili poslední chvíle návštěvy tohoto krásného města.

I když jsme cestovali, jak sama paní profesorka řekla, “japonskou turistikou”, o kouzlo a krásy Vídně nás to neochudilo, ba naopak… viděli jsme i díky spolehlivému vídeňskému metru téměř vše, co tento skvost Evropy nabízí. 😊

Na závěr děkujeme paní učitelce Gottwaldové a Schacherlové za skvělý výlet.

Jan Vosol, 2.A

Zobrazit navigaci