Vyhledat na webu

Zavřít

Soutěže

Soutěže

Vědomostní a logické soutěže

Přírodovědný klokan (pro tercii, kvartu a 1. a 2. ročníky vyššího gymnázia) – více informací na http://www.kag.upol.cz/…ovednyklokan

Fyzikální soutěže a akce 

Soutěže

Fyzikální olympiáda (http://www.fyzikalniolympiada.cz

Astronomická olympiáda (http://olympiada.astro.cz)

Náboj a Náboj Junior (https://physics.naboj.org) a (https://junior.naboj.org)

Vím proč (https://www.vimproc.cz)

Středoškolská odborná činnost (http://www.soc.cz)

FYKOS a Fyziklání (https://fykos.cz/akce/fyziklani/start)

Energetická olympiáda (https://www.enol.cz)

Wings of Future (http://wof.lu.fme.vutbr.cz)

Fermiho úlohy (http://isouteze.upol.cz/fermi)

Jaderná maturita

V rámci spolupráce se společností ČEZ se pravidelně zúčastňujeme Jaderné maturity. O tuto stáž na JETE  je mezi studenty velký zájem, avšak vzhledem omezené kapacitě jednotlivých termínů vysíláme jeden tým, obvykle tříčlenný. Vždy jde o studenty 3. ročníku navštěvující Seminář z fyziky.

Smyslem jaderné maturity je motivovat studenty středních škol ke studiu technických oborů, k pokračování studia na vysokých školách a následně s těmito studenty, kteří mají velké předpoklady stát se kvalifikovanými odborníky, dále navázat spolupráci.

Stáž se skládá z teoretického i praktického představení jaderné elektrárny. Během přednášek se účastníci mimo jiné dozvědí, jak funguje primární a sekundární okruh elektrárny nebo k čemu slouží systém kontroly a řízení. Na teorii navazují exkurze do provozu elektrárny, kde je možné si některá zařízení prohlédnout. V programu dále nechybí zábavné soutěže, setkání se zaměstnanci ani závěrečný vědomostní test s vyhlášením Krále Jaderné maturity.

Více informací o soutěži naleznete na webu http://www.kdejinde.cz/cs/studenti/jaderna-maturita.html

Naši účastníci z minulých let:

  • 2023: Ondřej Kočka, Petr Lidinský, David Novák, Václav Štekl
  • 2022: Radek Brabenec, David Majer, David Šulc, Karel Zikeš
  • 2021: Adam Bednář, Matěj Doležal, Monika Janderová, Ondřej Kavan, Adam Krbeček, Martin Kundrát, Jonáš Němec, Albert Pechoč
  • 2020: neuskutečnila se
  • 2019: Tomáš Děd, Petr Šťastný, Vojtěch Zahálka
  • 2018: Iva Koblížková, Vítězslav Kučera
  • 2017: Henrietta Ottová, Prokop Pučejdl, Rudolf Vaclík, Lukáš Vácha
  • 2016: Lukáš Heriban, Jan Koblížek, Tomáš Konečný, Jan Střeleček, Kateřina Vančurová
  • 2015: Pavel Tržil, David Cenek, Jiří Vobr
  • 2014: Michaela Pešková, Matěj Vrána, Martin Vančura
  • 2013: Ondřej Hanžl, Jakub Milan Hradecký, Pavel Hradecký, Michaela Lipánová, David Říha.
  • 2012: Lubomír Bureš, Vojtěch Šípek, Veronika Jarošová, Ondřej Hlavatý, Ondřej Matějka, Michal Šlachta
  • 2011: Jan Filip (7.E) obsadil 1. místo ve vědomostní soutěži a Petr Hanzlík (7.E) skončil na výborném 2. místě v kategorii "Kreativita".

IVT a programování

Bobřík informatiky (všichni studenti) – více informací na www.ibobr.cz

Korespondenční seminář z programování http://ksp.mff.cuni.cz/

Biologická olympiáda

http://www.biologickaolympiada.cz

Chemie

Chemická olympiáda: https://olympiada.vscht.cz

ChemQuest: https://www.vscht.cz/spoluprace/skoly/pro-zaky/chemquest

Fotosoutěž Svět (je) chemie: https://www.vscht.cz/spoluprace/skoly/pro-zaky/fotosoutez

Matematika

Matematický klokan 

Matematická olympiáda http://cgi.math.muni.cz/~rvmo/

Korespondenční semináře: Praha – http://pikomat.mff.cuni.cz/uvod.html

Konverzační soutěž v němčině

  • zájemci o účast ve se mohou hlásit u PhDr. V. Týmla

Akcent: schopnost vést dialog se zkoušejícími, prezentovat vlastní názory, hodnotit klady a zápory, reagovat na současnou situaci v důležitých oblastech (věda a technika, kultura, regionální politika…) Úrovně: školní, okresní, krajské a národní kolo.



(-2) soustava, známky, šachovnice a semafor?
Soutěže

(-2) soustava, známky, šachovnice a semafor?

22/04/2024

Převod celého čísla z desítkové soustavy do jakékoliv kla...

Přečíst více
Výtvarná soutěž - Lesy a příroda kolem nás
Soutěže

Výtvarná soutěž - Lesy a příroda kolem nás

18/04/2024

Dne 6. března 2024 se uskutečnilo vyhodnocení výtvarné soutěže na téma Lesy a příroda kolem nás,...

Přečíst více
Matematický klokan 2024
Soutěže

Matematický klokan 2024

16/04/2024

Představuje vítěze školního kola letošního Matematického...

Přečíst více
Zlatý Mendík
Soutěže

Zlatý Mendík

15/04/2024

V sobotu 6.4.2024 se náš pěvecký sbor Mendík zúčastnil 17. ročníku celostátní soutěžní přehlídky...

Přečíst více
Naši úspěšní francouzštináři
Soutěže

Naši úspěšní francouzštináři

10/04/2024

Ve čtvrtek 4.dubna 2024 se konalo Krajské kolo konverzačn...

Přečíst více
Krajské finále volejbalového turnaje
Soutěže

Krajské finále volejbalového turnaje

09/04/2024

3. a 4.dubna se uskutečnilo krajské finále volejbalového turnaje středních škol o...

Přečíst více
Tour de app
Soutěže

Tour de app

08/04/2024

Ve dnech 22. až 24. března 2024 se v Brně konalo vyvrcholení soutěže ve vývoji webových aplikací...

Přečíst více
Mladí fotografují památky
Soutěže

Mladí fotografují památky

05/04/2024

Hlavním pořadatelem mezinárodní fotografické soutěže Mladí fotografují památky je Rada Evropy.&nb...

Přečíst více
Krajské kolo Matematické olympiády
Soutěže

Krajské kolo Matematické olympiády

04/04/2024

22. března jsme organizovali na naší škole poslední letoš...

Přečíst více
Zobrazit navigaci