Vyhledat na webu

Zavřít

Exkurze a kurzy

Exkurze a kurzy

Exkurze a kurzy 

Lyžařský výcvikový kurz

Studenti sekundy a studenti prvních ročníků a kvinty se každoročně účastní lyžařského výcvikového kurzu. Mezi nejčastější lokality, kde se kurzy pořádají, patří:

  • Slovenko, Nízké Tatry, lyžařské středisko Chopok
  • Itálie, Dolomiti, oblast Folgarida-Marilleva
  • Rakousko, Alpy

Sportovně-turistický kurz

Studenti třetích ročníků a septimy se na závěr školního roku účastní sportovního kurzu. Mezi nejběžnější aktivity kurzu patří:

  • Rafting a canyoning - Slovinsko, řeka Soča, oblast města Bovec
  • Sportovní hry - Chorvatsko, město Umag
  • Cyklistika - Itálie, oblast Toskánska
  • Cyklistika - tuzemsko, nejčastěji Třeboňsko

Biologicko-zeměpisná exkurze

Pro studenty druhých ročníků vyššího gymnázia každoročně organizujeme biologicko-zeměpisnou exkurzi. Se studenty pravidelně vyrážíme do Julských Alp ve Slovinsku, kde absolvujeme několik treků v oblasti Bohinjského a Bledského jezera a pak pokračujeme k moři do Chorvatska. Cestou navštívíme Postojnskou jeskyni s překrásnou krápníkovou výzdobou. Návštěvu Slovinska a Chorvatska střídáme s exkurzí na Slovensko, kde se můžeme pokochat krásami několika geomorfologických typů. Exkurzi zahajujeme trekem v Nízkých Tatrách v oblasti jejich nejvyšších vrcholů Ďumbieru a Chopku. Nejdéle trávíme čas turistikou ve Slovenském ráji a jeden den se vydáváme do nejvyšších poloh Vysokých Tater, ke Skalnatému jezeru pod Lomnickým štítem. Exkurzi pravidelně zakončujeme v aquaparku Tatralandia. Kde rádi zrelaxujeme po fyzicky náročném týdnu.

Exkurze v obou lokalitách jsou pro studenty velkým přínosem nejen poznáním nových oblastí, jejich fauny a flóry a geomorfologických tvarů na povrchu i pod ním, ale i pro získání nových přátelství a vztahů se spolužáky z ostatních tříd.

Exkurze do Říma

Věčné město, Pupek světa, Město na sedmi pahorcích… I tak bývá nazývána italská metropole, jejíž návštěvu každoročně nabízíme žákům kvarty a druhých ročníků. Během tří jarních dnů mají studenti možnost zhlédnout nejznámější památky antického i barokního Říma, jako je náměstí sv. Petra, Koloseum, Forum Romanum, Fontána di Trevi či Španělské schody. Mezi největší atrakce patří výstup na kupoli baziliky sv. Petra s nádherným výhledem na město, návštěva starověkých katakomb u silnice Via Appia, prohlídka Vatikánských muzeí se Sixtinskou kaplí či ochutnávka tradiční italské zmrzliny v secesní cukrárně Café Giolitti. Třešničkou na dortu je ubytování v českém poutním domě Velehrad, který se nachází deset minut chůze od Vatikánu.

Poznávací zájezd do Anglie

„To travel is to live“   Hans Christian Andersen

Každé jaro se studenti z tercie těší na výlet do Británie a na návštěvu Londýna. Naše škola tyto výlety organizuje už od 90. let 20. století. Proč? Není to jen kvůli tomu, že se studenti učí anglicky, ale hlavně proto, aby se seznámili s kulturou a způsobem života v Británii. Proto také vždy zajišťujeme ubytování v rodinách, kde mohou studenti „otestovat“ své znalosti angličtiny a nasát správnou anglickou atmosféru. Po návratu domů jsou vždy mnohem více motivovaní ke studiu jazyka, než byli předtím. Kromě toho, samozřejmě, navštěvujeme známá místa v Londýně a okolí nebo cestujeme do jižní Anglie, kde mají studenti možnost vidět např. Stonehenge, katedrálu v Salisbury, nebo římské lázně v Bath. Návštěva Británie nám vždy přináší mnoho zážitků i motivace do budoucna.

Aktuality

Exkurze do Anglie
Exkurze a kurzy

Exkurze do Anglie

16/05/2023

Mezi dny 1.5. a 7.5. zamířili žáci tercie s několika dalšími studenty jiných ročníků na západ Evr...

Přečíst více
1. A na lyžích
Exkurze a kurzy

1. A na lyžích

06/02/2023

Od neděle 22. 1. do soboty 28. 1. jsme absolvovali lyžařs...

Přečíst více
Utekli jsme do tepla
Exkurze a kurzy

Utekli jsme do tepla

03/10/2022

Na začátku nového školního roku se třída 7.E a třída 3.A zúčastnila geografické exkurze do Julský...

Přečíst více
Seznamovací kurz 1. A 2022
Exkurze a kurzy

Seznamovací kurz 1. A 2022

22/09/2022

Na náš seznamovací kurz jsme odjeli společně s třídní pan...

Přečíst více
Jak jsme poznali svou třídu aneb Adaptační kurz 1.B
Exkurze a kurzy

Jak jsme poznali svou třídu aneb Adaptační kurz 1.B

20/09/2022

Hlásí se Vám 1.B! V pondělí 5.9. jsme se namísto v lavicí...

Přečíst více
Začátek školního roku "na jedničku"
Exkurze a kurzy

Začátek školního roku "na jedničku"

19/09/2022

Letošní rok začala sexta a druhé ročníky vyššího gymnázia...

Přečíst více
Stmelovací kurz třídy 5. E
Exkurze a kurzy

Stmelovací kurz třídy 5. E

08/09/2022

Hned první den školy (1. 9.) jsme se po třídnické hodině...

Přečíst více
Zobrazit navigaci