Vyhledat na webu

Zavřít

Soustředění a úspěchy ve FIKS 2023

Jaké to je, když se sejde přes 20 programátorů v podhůří Orlických Hor? To jsme si mohli vyzkoušet během soustředění FIKS pořádané FIT ČVUT, které se konalo poslední týden v dubnu v Nekoři. Z naší školy se zúčastnili tři studenti. 

FIKS (Fiťácký Informatický Korespondenční Seminář) je celoroční korespondenční soutěž zaměřená na algoritmické úlohy. Nejlepší řešitelé mají mimo jiné příležitost být přijati na FIT ČVUT bez přijímaček a zúčastnit se tohoto soustředění. 

Po příjezdu jsme se navzájem seznámili se všemi účastníky. Další dny byly vyplněny přednáškami na odborná témata jako je tvorba vlastního programovacího jazyka, teorie grafů či SAT řešiče. Kromě toho na nás čekaly různé venkovní aktivity, z nichž nejdobrodružnější byla určitě noční šifrovací hra, která začala v úterý večer. Naštěstí se nám povedlo i tuto výzvu patřičně "FITnout", a tak jsme si mohli po návratu dokonce dopřát hodinovou siestu před středeční snídaní. 

Na závěr soustředění proběhlo zveřejnění výsledků posledního kola úloh a vyhlášení celkového pořadí celoročního semináře. Z našeho gymnázia získal Matyáš Hronek status úspěšného řešitele a 11. místo z celkem 209 (!) účastníků. 

Během soustředění jsme tak získali mnoho úchvatných zážitků, poznali nové kamarády a nabyly spoustu nových vědomostí! 

Matyáš Hronek 
3. C 

Zobrazit navigaci