Vyhledat na webu

Zavřít

Slovensko, jídlo a zpěv

Jako by to bylo včera, kdy se smíšený sbor Mendík procházel ulicemi prosluněného Říma. I letos jsme se rozhodli vyvézt svůj um a navštívit své slovenské bratia.

Naše cesta započala ve středu 26. září ve večerních hodinách v Českých Budějovicích. Díky dobré náladě se zpěv a kytary rozezněly autobusem, ještě než jsme vyjeli z města, a doprovázely naši cestu, dokud jsme vyčerpaní neprospali celou noc až do Košic. Zde na nás čekala prohlídka města a halušky na několik způsobů. Po poledni se naše skupina rozdělila na dvě party a ubytovala se na lokacích K2 a Strojár. Pár hodin na regeneraci a hurá na večerní zahajovací koncert Dnů české kultury 2018! Diváci si tak mohli poslechnout písně jako Pred muzikú, Tancuj, tancuj nebo všemi oblíbené Požáry. Po vydařeném koncertě a pohoštění, kterého se nám dostalo v nedaleké restauraci, jsme ulehli na svých ubytovnách, abychom načerpali síly na další den.

28. září jsme strávili celý den na maďarských dálnicích, což nám dalo dostatek prostoru pro trénování na Svatováclavský koncert v rámci 100. výročí vzniku Československa v Bratislavě. Vystoupení se uskutečnilo v Zrcadlové síni Primaciálního paláce a navštívili jej představitelé české ambasády. Koncert se líbil natolik, že se nám dostalo odměny v podobě řízku a palačinek. Slováci dobře vědí, jak na nás, věčně hladové studenty.

V sobotu jsme pod vedením sekretáře českého velvyslanectví absolvovali prohlídku historického centra Bratislavy a následně jsme autobusem přejeli do nedalekého hlavního města Rakouska. Celý den se tak nesl ve znamení prohlídek, kávy a vídeňského sachru. Spokojeně jsme naposledy za naši expedici nasedli do autobusu a nechali se dovézt domů.

Tímto bychom chtěli poděkovat charge d'affaires panu JUDr. Pavlovi Sladkému za zprostředkování koncertu v Bratislavě. Naší úžasné sbormistryni Mgr. Olze Thámové za všechno, co pro nás dělá a vymýšlí. Neopomenu ani pana Mgr. Václava Kuneše, který s námi absolvoval cestu a stal se naším nejoblíbenějším průvodcem. Děkujeme!

Michala Brodská, 3. C

Zobrazit navigaci