Vyhledat na webu

Zavřít

Setkání v Berlíně - Projekt Sdílené dějiny

V pátek 20.10.2023 jsme se vydali na třetí, poslední část naší výpravy, a to do Berlína. Sraz v  6:10 byl sice mírně zabijácký, ale nakonec jsme se všichni úspěšně setkali. Naše 11členná skupina vyrazila z nádraží v Č. Budějovicích a okolo 4.hodiny už jsme byli ubytovaní v Berlíně. Poté jsme pokračovali na setkání s německou skupinou a společně s lektory jsme si při procházce městem povídali o migraci a také o rozdělení Berlína v období Studené války. Jelikož byla venku zima a pomalu se z nás stávaly rampouchy, procházku jsme trochu zkrátili, šli na večeři a poté do "hajan".
Nastal druhý den a my jsme se po snídani vydali k Braniborské bráně a setkali s našimi Němci. Navštívili jsme vyhlídkovou terasu v Humboldtově fóru, ze které byl překrásný výhled na město, a poté i samotnou výstavu Berlin Global. Následovalo prozkoumávání města v malých skupinkách s tím nejbáječnějším úkolem - někde se najíst. Když jsme se pak všichni zase potkali, čekala nás návštěva České vesnice, tedy části v Berlíně, kde se dříve usadili imigranti z Čech, a tímto místem nás provedl místní archivář pan Stefan, kterému za to patří velký dík. No a večer... to bylo něco. Zažili jsme totiž silent disco, tedy diskotéku se sluchátky na uších, takže okolní obyvatelstvo mohlo vidět pouze skupinku podivně se pohupujících lidí. Byl to zážitek s báječnou atmosférou.
Po sobotních zážitcích nastala neděle, poslední den našeho projektu. Tento den jsme zpracovávali závěrečný projekt a všem se velice povedl. Dostali jsme certifikáty o účasti a nastalo loučení...
Náš projekt tedy skončil, ale my na něj nezapomeneme. Byl to úžasný zážitek a my děkujeme lektorům, kteří nás celou dobu doprovázeli a vymýšleli program, a samozřejmě profesorům, kteří byli jako třešnička na dortu.
Děkujeme a příští rok na viděnou.

1.A, 1.B, 4.E

Projekt byl podpořen Česko-německým fondem budoucnosti a realizován ve spolupráci
s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem s podporou
Velvyslanectví SRN v Praze a z prostředků programu Kinder- und Jugendplan des Bundes.

https://padlet.com/Pragkontakt/geteilte-geschichte-n-gemeinsame-wege-sd-len-d-jiny-spole-n--qis1qxnqjr8kmwg3

Zobrazit navigaci