Vyhledat na webu

Zavřít

Projektový den s partnerskou školou z Lince

Minulý týden, v úterý 21.5., nás navštívili studenti z partnerské školy Bundesrealgymnasium Landwiedstraβe z Lince. V rámci této návštěvy jsme jim s celou naší třídou připravili bojovku po Budějovicích. Trasa jejich cesty začínala u OC Mercury a pokračovala po nejvýznamnějších místech našeho města. Rakouští studenti tak měli příležitost prohlédnout si Černou věž, náměstí, Jihočeské muzeum, zimní stadion a mnoho dalšího, a přitom zábavnou formou poznat naši českou kulturu. Na jednotlivých stanovištích bojovky plnili úkoly a získávali indicie, které je zavedly k pokladu ve Staroměstském parku. 

Po úspěšném dokončení bojovky jsme se vydali k našemu gymnáziu, aby si studenti z Rakouska mohli také prohlédnout alespoň část budovy - z důvodu probíhajících maturit. Poté jsme zamířili do nově otevřeného muzea společnosti KOH–I–NOOR.

Po prohlédnutí expozice byl dalším cílem park Stromovka. A protože cesta tam vedla přes Sokolský ostrov, podpořili jsme našeho majálesového krále Jindru v královském běhu a získali tak pro něj hlasy navíc. Pak už jsme lehce unaveni zamířili do Stromovky, kde jsme si uspořádali piknik. Posilnili jsme se a vrhli se na poslední aktivitu tohoto náročného dne, což byla hra frisbee.

Den s naší rakouskou návštěvou jsme si všichni moc užili a věřím, že jsme se s nimi neviděli naposledy.

Tereza Váchová, 6.E

Zobrazit navigaci