Vyhledat na webu

Zavřít

Návštěva Grafitového dolu a fotoateliéru Seidel

 Jedno zářijové ráno jsme vstali z postele a místo do školy jsme zamířili na vlakové nádraží. Nastoupili jsme do vlaku, který nás odvezl do Českého Krumlova, kde jsme s nadšením vystoupili.. dokud jsme nezjistili, jak je to daleko. 

Po dlouhé cestě jsme konečně dorazili do zahrady fotoateliéru a poté přímo do fotoateliéru. Odložili jsme si věci a vyrazili jsme na prohlídku. První cesta vedla do malé místnosti s promítací tabuli, na níž nám pustili krátký dokument. Potom nastala asi nejlepší část - šli jsme se fotit. Všechny dívky se převlékly do půjčených šatů a chlapci do námořnických kostýmů. Na památku jsme dostali krásnou třídní fotku. 

Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina si šla vyzkoušet přípravu fotogramu (na lesklou část fotopapíru jsme pokládali různé předměty, osvítili v temné komoře a poté jsme obrázek ponořili do vývojky, přerušovače a ustalovače). Druhá skupina mezitím absolvovala prohlídku celého fotoateliéru Seidel. Viděli jsme různé staré pomůcky, které sloužili k výrobě fotografií.  

Po prohlídce fotoateliéru jsme vyrazili ke grafitovému dolu. K našemu překvapení jsme obdrželi holínky, helmy a světla. Nastoupili jsme do velmi hlučnému vláčku, který nás dovez až k ventilaci číslo 7. Pomalá a hlučná jízda se všem líbila. Vybaveni světlem jsme procházeli tmavým dolem a dotýkali se grafitu, kterým jsme se všichni pomalovali. Procházeli jsme také kolem míst, kde zůstala výbava horníků, kteří v dole grafit těžili a které jsme se mohli dotknou a potěžkat. 

Po návštěvě dolu už byl čas vydat se na zpáteční cestu vlakem. Vrátili jsme se všichni a společný den jsme si moc užili J 

Zobrazit navigaci