Vyhledat na webu

Zavřít

Mendík vyzpíval pro Ukrajinu již 120 000 korun!

V neděli 6.3. se uskutečnil benefiční koncert na podporu Ukrajiny. Rozhodli jsme se dobrovolné vstupné z celé akce věnovat organizaci Člověk v tísni na sbírku SOS Ukrajina.

Za to, jak se koncert podařilo zorganizovat, vděčíme všem zpěvákům - nejen z řad stávajících studentů, ale také absolventů. Písně, které jste v kostele sv. Rodiny slyšeli, jsme si nacvičili všichni sami doma. Společně jsme celý repertoár zkusili až v neděli při celodenní zkoušce ve škole. Na koncertě jste si mohli poslechnout průřez naším obvyklým repertoárem, ke kterému jsme tematicky přidali písně Bratříčku zavírej vrátka, Modlitba pro Martu a ukrajinskou Hej, sokoli. V kostele převládala skvělá atmosféra! Částka, kterou se podařilo vybrat, činí neuvěřitelných 69 840 korun. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří na koncert přišli a přispěli na dobrou věc.

Dále jsme zazpívali v pondělí 7.3. ve Vodňanech na společném setkání Čechů a Ukrajinců, při kterém se podařilo vybrat částku 52.000 korun. Tato finanční podpora je určena pro potřeby Ukrajinců ve Vodňanech. Doufáme, že jim náš koncert v rámci možností alespoň trochu rozradostnil jinak pochmurné období, které v tuto chvíli prožívají. Příští neděli 13.3. nás ještě zřejmě čeká koncert pro ukrajinské uprchlíky v Hluboké nad Vltavou…


Karolína Irrová, 4.B

Zobrazit navigaci