Vyhledat na webu

Zavřít

Literární večer v Horké vaně

Ve středu 15. května se v Horké vaně konal studentský literární večer. Nedalo mi to, aby nenapsala pár řádek o této pozoruhodné akci, která by jinak proběhla bez většího povšimnutí. Především chci zmínit osobu Adély Krejčové z kvarty, protože právě ona dokázala tuto akci v podstatě sama zorganizovat a uspořádat. Navázala tak trochu na přerušenou tradici literárních večerů, které v minulosti studenti GJVJ organizovali. 

Oceňuji ale také všechny účinkující, kteří našli odvahu (a někdy je to opravdu boj) a vystoupili na tomto večeru se svými vlastními texty, ať už s básničkami či básněmi vážnými, smutnými nebo vtipnými, ale i s prozaickými texty, dokonce i s moderním žánrem slam poetry. Není totiž jednoduché předstoupit před publikum, byť ho tvoří z větší části spolužáci z jedné školy, a sdílet s ním mnohdy velmi niterné pocity. 

Literární večer se opravdu vydařil, vystoupení byla zpestřena i krátkým houslovým koncertem. Nezbývá než doufat, že tento večer nebyl poslední a že se minimálně za rok mají příznivci literatury a tvůrčího psaní opět na co těšit.  

Ilona Gottwaldová 

Zobrazit navigaci