Zahráli jsme si hru Antarktida
V pátek 12. června se ve spodním patře naší školy konala Antarktida. Tato hra pro žáky nižšího gymnázia byla stejně jako minulý rok zaměřena na komunikaci a spolupráci mezi různými třídami. Každá třída měla přidělenou jinou roli. V primě byli těžaři, v sekundě vývojáři, v tercii inženýři a v kvartě investoři.
Napsali jsme si jmenovky a rozdělili se ke stolům. U každého stolu mohli sedět maximálně čtyři lidé, ale v průběhu hry jsme mohli hrát samostatně, různě se promíchávat mezi týmy, nebo se spojovat do větších družstev.
Jako první jsme zhlédli video, které nám představilo symbolický rámec celé hry. Byli jsme trosečníky na Antarktidě, odříznutí od okolního světa, a museli jsme si zajistit obydlí a uznání ostatních států.
Cílem každého z nás bylo postavit si dům a stát se expertem ve svém oboru. Každý, kdo toto splnil, si mohl domů odnést klíčenku ve tvaru sněhové vločky. Povedlo se to až překvapivému množství účastníků.
Dalším cílem bylo dohromady za celé nižší gymnázium sesbírat co nejvíce žetonů uznání. To se nám také podařilo a na konci hry jsme dostali pět těžce vydobytých samolepek na plaketu, kterou nám ve škole organizátor zanechal.
Beáta Jarošová, 4.E