Ve dnech 16.1. – 17. 1. 2019 jsme se my, studenti z 1.A, zúčastnili lyžařského výcviku, na jehož hladkém průběhu se podíleli paní profesorka Kubíčková, paní profesorka Kalová a pan profesor Landa. Kurz se konal v střediscích Folgarida a Marilleva, která se nachází v severní Itálii v oblasti Trentino.

Byli jsme ubytováni v menších apartmánech, z jejichž balkónů jsme mohli obdivovat krásu okolních hor. Počasí nám přálo a po celou dobu pobytu jsme si mohli užívat sluníčka a čerstvého vzduchu.

Lyžovat jsme se vydali hned druhý den po příjezdu, kdy nás instruktoři rozdělili do tří skupin podle našich dovedností. Díky velkému množství upravených sjezdovek si každý přišel na své. Zkušení lyžaři z jedničky si mohli vychutnat rychlou a zajímavou jízdu po černých sjezdovkách, zato začátečníci v trojce si užívali pomalých a klidných modrých tras, na kterých se lecčemu přiučili.

Co se týče jídla, o něj nebyla nouze. Snídaně a večeře nám zajistil hotel a oběd jsme si mohli zakoupit ve výborné pizzerii s krásným výhledem na panorama hor.

Po večerech bylo o zábavu postaráno. Po dobré večeři se celá třída sešla, zkoušela nejrůznější hry a zpívala v doprovodu šikovných spolužáků, kteří hráli na ukulele. Večerka byla v deset, a tak jsme se museli rozloučit dříve, než jsme chtěli.

Jak se nám ale večer nechtělo do postele, tak se nám z ní ráno nechtělo ven. Lyžování bylo docela namáhavé, hlavně pro třetí skupinu, kde vlastně začínali od začátku. Ale všichni se snažili a to je hlavní, protože jenom tak se mohli něco naučit.

Na dlouhé zpáteční cestě většina z nás jen podřimovala, jízda to byla tichá a bezproblémová a okolní tma nás ukolíbala ke klidnému spánku.

Vrátili jsme se v noci mezi 16. a 17. lednem, sice unavení, ale živí a zdraví a hlavně spokojení s průběhem celého lyžařského výcviku, po kterém nám zůstanou vzpomínky na krásné společně prožité chvíle.

Michaela Matějková, 1.A